Podstawowe informacje

Seminarium jesienne dla rocznika 19P odbędzie się w Opolu.

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 22 listopada 2019 roku, a zakończy we wtorek 26 listopada, po śniadaniu. Zakwaterowani będziemy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym  “Niezapominajka” , znajdującym się w Opolu, niedaleko Głównego Dworca PKP.

Zbiórka zaplanowana jest na tym Dworcu PKP o godzinie 17:30 w piątek, 22 listopada.

Terminarz
  • do 4 listopada – zgłoszenie na seminarium (pamiętaj o temacie i abstrakcie referatu)
  • do 7 listopada – wpłata na konto (pamiętaj, aby wysłać mailem potwierdzenie przelewu!), wysłanie karty, regulaminu i zgody
Kontakt

opole@almukantarat.pl
(zgłoszenie i potwierdzenie przelewu)

Program

Zoo

Muzeum Polskiej Piosenki

Obserwatorium astronomiczne Uniwersytetu Opolskiego

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy wysłać na adres: opole@almukantarat.pl Powinny się w nim znaleźć następujące informacje:

  1. imię i nazwisko,
  2. numer telefonu kontaktowego,
  3. numer kontaktowy do rodzica lub opiekuna,
  4. numer legitymacji szkolnej/studenckiej,
  5. PESEL,
  6. adres zamieszkania,
  7. informacje o ewentualnej innej dacie przyjazdu lub wyjazdu, a także sposób dojazdu (skąd i czym),
  8. rocznik klubowy,
  9. TEMAT REFERATU I ABSTRAKT
  10. dieta (normalna/wegetariańska/wegańska/ inne uwagi i uczulenia)
  11. dodatkowe informacje

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

Koszt Seminarium Jesiennego

wynosi 210 złotych i zawiera w sobie: noclegi, wyżywienie, wejściówki, bilety komunikacji, ubezpieczenie NNW i inne atrakcje. Wpłaty należy dokonać przelewem, w nieprzekraczalnym terminie do 7 listopada 2019r. na rachunek klubu.

Dane do przelewu
  1. tytuł przelewu: „Seminarium Opole imię i nazwisko
  2. nr konta: 83 1750 0009 0000 0000 3864 6796
  3. odbiorca: Klub Astronomiczny Almukantarat, ul. Bartycka 18 , 00-716 Warszawa

Pamiętaj o wysłaniu potwierdzenia przelewu na adres Seminarium!

Co zabrać?
  1. referat
  2. legitymację szkolną
  3. kubek
  4. notatnik i przybory do pisania
  5. instrumenty mile widziane
  6. gry wszelakie
  7. jedzenie (szczególnie na drogę np. kanapki)
  8. ciepłe ubrania (czapki, szaliki)
  9. klapki pod prysznic
  10. przepisane przez lekarza leki
Sesja Referatowa

Temat: „Układ Słoneczny”

Na Seminarium należy przygotować trwający około 15 minut referat związany z tematem przewodnim, który brzmi „Układ Słoneczny”. Będziecie mieli do dyspozycji rzutnik oraz tablice z pisakami. Akceptujemy referaty zarówno
z prezentacją multimedialną jak i bez.

Termin!

Tematy referatów należy podać przy zgłaszaniu się na seminarium.
Do tematu referatu należy dołączyć abstrakt (krótki, 2-3 zdaniowy opis referatu, który będzie podany do publicznej wiadomości)

Proponowane tematy

W poniższym pliku znajduje się lista proponowanych tematów referatów, a także poradnik „Jak zrobić dobry referat”. Można oczywiście wymyślić własny temat, jeżeli tylko będzie zgodny z tematem przewodnim sesji.

Tematy&Poradnik

Dojazd

Opole jest bardzo dobrze skomunikowanym miastem w Polsce, dlatego planujemy zbiórkę dopiero na Dworcu PKP w Opolu. Służymy pomocą w ramach problemów ze zorganizowaniem sobie dojazdu.

 

Lista kadry:
  1. Marysia Noszczyk
  2. Dominik Sulik
  3. Daniel Mielnik
  4. Filip Domański
  5. Tomasz „Łysy” Filipiak
  6. Filip Jurczak
  7. Ania Pawłowska
  8. Igor Kamiński
  9. Gabriela Widota
  10. Jacek Gębala
  11. Daria Radomska
  12. Mateusz Kierepka
  13. Barbara Machnik
  14. Aleksander Półtorak
  15. Sonia Wittek
  16. Tomasz Kurek
  17. Maciej Bogacki
  18. Mikołaj Bartoszewski
  19. Tobiasz Wojnar
  20. Bartłomiej Lewandowski
  21. Paweł Szewczyk
  22. Gosia Kaczmarczyk
  23. Kasia Doroszewska
Lista uczestników:
  1. Dominika Pik – „Nazwy obiektów w Układzie Słonecznym”
  2. Mikołaj Szramowski – „Powstanie Układu Słonecznego”
  3. Ksawery Głowacki – „Powierzchnia Słońca”
  4. Mikołaj Jędruch – „Ruch orbity Merkurego a Teoria Względności Einsteina”
  5. Julia Gościniak – „Wenus – planeta, atmosfera, misje”
  6. Wiktor Wojtkowiak – „Sztuczne satelity Ziemi”
  7. Kamil Rabiej – „Mars – planeta (budowa, powierzchnia, atmosfera, problem wody)”
  8. Maja Osica – „Księżyce przez wieki”
  9. Dominika Lucka – „Ziemia – Księżyc: planeta podwójna (wpływ Księżyca na ruch Ziemi)”
  10. Klaudia Kuźnik – „Historia podboju Księżyca”
  11. Jan Głębocki – „Misje marsjańskie – historia, teraźniejszość, perspektywy”
  12. Aleksander Waczyński – „Satelity i pierścienie Jowisza”
  13. Jakub Kozłowski – „Saturn – planeta”
  14. Sebastian Sobolewski – „Księżyce i pierścienie Saturna”
  15. Piotr Sączawa – „Planety karłowate”
  16. Wiktoria Sikora – „Komety (geneza, odkrycia, najbardziej znani przedstawiciele)”
  17. Zuzanna Rajman – „Planeta X”
  18. Stanisław Karpiejczyk – „Zakrycia i zaćmienia w Układzie Słonecznym”
  19. Adam Pukszta – „Podróżowanie w Układzie Słonecznym”